Doświadczenie

Elektryk blisko Ciebie - poznaj mnie bliżej


Kilka szczegółów

Na co dzień współpracuję z rodzinną firmą Hermes s.c., dla której realizuje stałe zlecenia. Balansując między nimi i snem, wykonuję drobne naprawy elektryczne i zakładam niewielkie instalacje w domach jednorodzinnych i dla small businessu.

Lubię swoją robotę. Największą satysfakcję sprawia mi zadowolenie klienta.

elektryk Tomasz Zdanowski doświadczenie w liczbach

Mogą Cię też zainteresować moje pozostałe ciekawe elektryczne statystyki.

13

lat na swoim. W 2010 r. otworzyłem samodzielną działalność gospodarczą, którą bez przerwy prowadzę do dziś.

21

lat w branży elektrycznej. Pierwsze zawodowe doświadczenie zdobyłem jako student pracując w Biatel S.A.

E + D

Kwalifikacje i uprawnienia potwierdzone świadectwami SEP i SPE do 1 kV na stanowisku eksploatacji oraz dozoru.

2-5

naprawionych instalacji elektrycznych w miesiącu. Likwidacje awarii to jedne z najczęściej zamawianych usług.

Praktyka zawodowa

Działalność gospodarcza

 • doświadczenie

 • samodzielność

 • odpowiedzialność

Na własny rachunek pracuję od marca 2010 r. Kupiłem własne narzędzia i profesjonalne przyrządy pomiarowe. Choć dokładną statystykę prowadzę dopiero od 2017 roku to, jak szacuję, od tego czasu ułożyłem mniej więcej 25 km kabli i przewodów. Zainstalowałem pond 400 wyłączników nadprądowych i różnicowoprądowych. Udało mi się przywrócić bezpieczeństwo i sprawność w przeszło siedemdziesięciu instalacjach elektrycznych (dane na 12-2019).

Nauki ojca

 • zaradność

 • pomysłowość

 • skuteczność

Są dla mnie bezcenne. Od dzieciństwa przypatrywałem się jak ojciec majstrował, lutował, wykonywał drobne naprawy. To niekwestionowany Nr 1 wśród fachowców, z którymi miałem styczność. Mimo sędziwego dziś wieku, jeszcze niedawno był w stanie zrobić właściwie wszystko. Ale prawdziwy potencjał drzemie w jego pomysłach i inżynierskich rozwiązaniach. Do dziś są one źródłem moich inspiracji i podziwu.

Al-Ik Sławomir Jurczuk

 • poznanie systemów zabezpieczeń

 • pierwsze kompleksowe instalacje elektryczne

 • praktyka zawodowa

To specjalista w zakresie systemów zabezpieczeń. Prawdę mówiąc do dziś nie znam chyba lepszego fachowca, na wylot znającego alarmy. Nie mogę zapomnieć również o Macieju Adamowskim. To rasowy, surowy inżynier, prawdziwa "Złota Rączka". Praca w towarzystwie tych gości wzbudziła we mnie pasję tego, co robię.

Biatel S.A.

 • pierwsze kroki w elektryce

 • teletechnika, szerkopasmowe systemy dostępu

 • monitoring CCTV

Nieistniejąca dziś już firma zajmująca się szerokopasmowym dostępem do Internetu, teletechniką, światłowodami i nowoczesną telekomunikacją. Tu rozpocząłem praktyczne doświadczenie: łączyłem swoje pierwsze kable, robiłem zwarcia... Już podczas studiów, dzięki uprzejmości jednego z dyrektorów, Jurka Romaniuka, który uwierzył w mój potencjał, zacząłem pracować zawodowo - będąc jednocześnie na studiach dziennych. Z Jerzym współpracuję do dziś. To dobry elektryk, instalator fotowoltaiki i specjalista od teletechniki.Edukacja

O predyspozycjach zawodowych oczywiście nie decyduje ilość ukończonych szkół i kursów, a raczej siła, z jaką rozwiązuje się trudne zadania. Z okresu nauki na politechnice najbardziej cenię zdobytą umiejętność logicznego myślenia, przewidywania trudności i zapobiegania im. Dobrze zakodowałem sobie frazę, powtarzaną przez kilku moich profesorów:


"Papier czy słowo wytrzyma wszystko, a wykonaną pracę zweryfikuje czas i rzeczywiste warunki".


Politechnika Łódzka

Technologie Optoelektroniki

 • podnoszenie kwalifikacji

 • OZE, fotowoltaika

 • wymiana myśli z kolegami z branży z Mazowsza, Wielkopolski

Studia podyplomowe sfinansowane ze środków UE. Nie ma to jak edukacja połączona z praktyką. Kiedy rozpocząłem już pierwszą pracę, zainteresowało mnie zagadnienie odnawialnych źródeł energii. W 2009 r. w Polsce o fotowoltaice więcej się mówiło, niż realnie instalowało. Postanowiłem i ja w tym zakresie poszerzyć swoja wiedzę - w dodatku wyszło to praktycznie bezpłatnie.

Politechnika Białostocka

Wydział elektryczny

 • teoria obwodów

 • nauka uczenia się

 • podstawy

Wybierając między informatyką w Mińsku, budownictwem w Warszawie, zdecydowałem się na Politechnikę Białostocką i kierunek Elektronika i Telekomunikacja. Wielu z moich profesorów okazało się praktykami. Najbardziej utkwili mi w pamięci ci, którzy starali się nauczyć logicznego myślenia, jak dr inż. Jarosław Makal, prof. PB. Ten skutecznie motywował do rozwoju, nie tolerował miernoty i średniactwa.

Mogą Cię także zainteresować moje realizacje. Obejrzyj kilka fotek moich robót.