Wykonawstwo usług elektrycznych najlepiej zlecić certyfikowanemu elektrykowi z uprawnieniami. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług są oczywiście pozytywne opinie klientów. Zawodowi elektrycy posiadają obowiązkowo uprawnienia elektryczne oraz licencje, potwierdzające wiedzę i umiejętności świadczenia usług w zakresie instalacji elektrycznych oraz systemów zabezpieczeń.
Świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, oddział w Białymstoku. Uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji w zakresie: obsługi, konserwacji, remontów, montażu, kontrolno–pomiarowym do 1 kW dla następujących urządzeń, instalacji i sieci:
Grupa 1. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną: instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kW aparatura kontrolno–pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji.
Data ważności świadectwa: 21.11.2013 r.
Licencja pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia wydawana jest przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Upoważnia do wykonywania czynności o których mowa w rozporządzeniu (art. 3 pkt. 2 i art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 22 sierpnia 1977 r. o ochronie osób i mienia – Dz.U.Nr 114, poz. 740).
Wszystkie wykonywane przez nas prace elektryczne nadzoruje kierownik budowy, tj. magister inżynier elektryk, który posiada przygotowanie zawodowe, upoważniające do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych. Jest on upoważniony do:
kierowania, nadzorowania i kontrolowania budowy i robót, kierowania i kontrolowania konstrukcyjnych elementów sieci i instalacji oraz oceniania i badania stanu technicznego w zakresie sieci i instalacji elektrycznych obejmujących napowietrzne i kablowe linie energetyczne, stacje i urządzenia elektroenergetyczne
sporządzania projektów sieci i instalacji elektrycznych - w budownictwie jednorodzinnym, zagrodowym oraz innych budynków o kubaturze do 1000m3
Chyle czoło przed każdym świadectwem kwalifikacyjnym i komisją, która je wydała. Natomiast Ty, jako klient, powinieneś wiedzieć, że elektryk takie świadectwo może zdobyć w różny sposób.
Zwróć uwagę skąd Twój elektryk ma świadectwo kwalifikacyjne. A dokładniej, jaka i skąd instytucja wydała świadectwo. Jeśli elektryk jest z Białegostoku, a ma świadectwo wystawione przez instytucję z drugiego końca Polski, fakt taki powinien dać do myślenia. Czyżby elektryk skorzystał z Dlaczego nie poszedł na egzamin w miejscowości gdzie pracuje ? Tak jest wygodniej i kilkukrotnie taniej (cena urzędowa egzaminu w SEP to 225 zł stan na 2019-06-24, cena egzaminu zdalnego - około 800 zł). Nie raz odbierałem telefon z podobną propozycją łatwego otrzymania uprawnień.