Instalacje elektryczne Białystok

w domu jednorodzinnym i małej firmie


Zakładanie instalacji elektrycznych

Wszechobecny zryw technologiczny i nowe systemy w naszych domach sprawiają, że instalacje elektryczne to już nie tylko gniazdka i oświetlenie. Światłowód w centrum multimedialnym domu to dziś standard. A jutro - stacja ładowania samochodów elektrycznych w garażu. W przyszłości na pewno będziesz mieć samochód elektryczny i własna elektrownię fotowoltaiczną przy domu. Warto więc myśleć o instalacji elektrycznej prognozując przyszłe trendy.Podłączenie rozdzielnicy budowlanej - erbetki

od 400 zł

1 dzień

Skrzynka z bezpiecznikami wraz z przyłączem do sieci elektroenergetycznej, zasilająca elektrycznie plac budowy. Potocznie erbetka - skrót od RB, czyli rozdzielnica budowlana. Element nie tylko zapewniający elektryczność podczas budowy. Gwarantuje bezpieczeństwo przed porażeniem prądem podczas awarii.

Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym

od 10 000 zł

około 30 dni

Część prac elektrycznych do tynków. Rozprowadzenie przewodów instalacji elektrycznej, antenowej, alarmowej, internetowej, sterowania rolet i ogrzewania. Osadzanie puszek pod gniazda i łączniki oświetlenia, przygotowanie miejsca pod tablicę elektryczną. Zabezpieczenie elektryki przed tynkowaniem.

Montaż tablicy elektrycznej w domu jednorodzinnym

od 1 500 zł

1-2 dni

Wykonanie skrzynki z bezpiecznikami, czyli najważniejszej części domowej elektryki. Dobór i instalacja odpowiednich dla Twojego domu zabezpieczeń wyłączających zasianie elektryczne w wymaganym czasie tak, żeby zapewnić skuteczną ochronę przeciwporażeniową. Od tego elementu w znacznej mierze zależy bezpieczeństwo.

Uziemienie ochronne domu

od 1 500 zł

1-2 dni

Często zaniedbywana, lecz nieodzowna część sprawnej instalacji elektrycznej. Dobre uziemienie (o niskiej wartości rezystancji) to bezpieczeństwo i ochrona przed porażeniem prądem. Bez uziemienia nie zadziała wyłącznik różnicowoprądowy, a ograniczniki przepięć nie zbiją przepięcia do bezpiecznego poziomu. O uziemieniu pomyśl koniecznie jeszcze przed zalaniem fundamentów!

Montaż gniazd i łączników oświetlenia
Podłączenie skrzynki licznikowej
Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym Białystok

Wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu w bloku

od 600 zł

5-6 godz.

Kiedy korki elektryczne trzeba wymienić na nowe? Jeśli w mieszkaniu są stare, wkręcane bezpieczniki topikowe, wymiana na dobrze dobrane wyłączniki nadprądowe (pstrykane) powinna poprawić skuteczność ochrony przeciwporażeniowej. Warto zamienić je podczas remontu mieszkania lub przy okazji awarii.

Montaż oświetlenia w ogrodzie

od 500 zł

1-2 dni

Zasilanie elektryczne i oświetlenie ogrodów, podłączanie opraw oświetleniowych na zewnątrz budynku. Ponieważ jest to instalacja zewnętrzna, gdzie występują skrajnie niskie temperatury, wilgoć i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, zdecydowanie zaleca się stosowanie kabli ziemnych (czarna izolacja).

Montaż gniazdek i łączników oświetlenia

od 40 zł / szt.

20 min.

Montaż osprzętu elektroinstalacyjnego po położeniu tynków; inaczej biały montaż. Z pozoru ta prosta czynność wymaga wprawy. Niechlujne podłączenie gniazda elektrycznego czy łącznika może doprowadzić do pożaru lub awarii. Na korytarzach warto zrobić zapalanie światła z kliku miejsc.

Oświadczenie wykonawcy instalacji elektrycznej

od 500 zł

3-8 godzin

Dokument wymagany przez PGE Dystrybucja inny zakład energetyczny. Dla moich instalacji elektrycznych takie zaświadczenie uzupełniam bezpłatnie. Dla obcych instalacji, dokument podpisuję po skrupulatnym sprawdzeniu i wykonaniu pomiarów. Oświadczenie jest niezbędna do założenia licznika i podpięcia domu do sieci.


Dla domu

Wymiana zabezpieczenia przedlicznikowego

od 400 zł

2 godz.

Montaż instalacji elektrycznej, antenowej TV/SAT, alarmowej, sterowania rolet. Przed położeniem tynków rozprowadzenie przewodów, osadzanie puszek pod gniazda i łączniki oświetlenia, osadzenie tablicy elektrycznej, wykonanie uziemienia ochronnego oraz przyłącza elektrycznego zasilającego dom.

Montaż taśm LED

od 400 zł

3-5 godz.

Oświetlenie z taśm ledowych najszersze zastosowanie ma w meblach kuchennych ale także jako oświetlenie dekoracyjne, nadające nastrój pomieszczeniom, podkreślające architekturę (sufity, półki, ściany). Efekt uzyskujemy manipulując barwą (ciepła, zimna), natężeniem. Trzeba je traktować światło dodatkowe.

Montaż i podłączenie telewizora

200 zł

2-3 godz.

Powieś telewizor w wymarzonym miejscu i przymocuj go solidnie. Dzięki profesjonalnym narzędziom pomogę Ci przymocować go dobrze. Jeśli nie posiadasz uchwytu mocującego (zazwyczaj nie jest dołączany do TV), należy go dokupić. Współczesne telewizory trzeba połączyć z internetem, dzięki czemu będziesz mieć możliwość oglądać ulubione filmy z konta YouTube i VOD.

Uwaga

Podane wyżej ceny usług proszę traktować poglądowo. Nie odbiegają one znacząco od rzeczywistości. Jednak ostateczne koszty usług ustalam po wizji lokalnej, ocenie ilości prac, rozmowie z inwestorem i ustaleniu oczekiwań.

Zachęcam do osobistego spotkania ;)